Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Dzieje się tak dlatego, że tego dnia w kolorowy klimat wprowadza nas nie tylko przyroda , ale również patron naszej szkoły Józef Mehoffer. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy szkolnej były rozgrywki w zbijaka, ringo oraz piłkę nożną. Na zajęciach przedszkolaki z pomocą pań nauczycielek wykonały słomianą  lalkę , która  jest symbolem srogiej zimy. Nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona na boisku szkolnym. Zanim powróciliśmy do budynku  przedstawiciele naszej szkoły złożyli kwiaty  przed tablicą poświęconą Patronowi .

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Tego dnia  dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII  założyli dwie różne kolorowe skarpetki nie do pary, jako symbol wsparcia i akceptacji dla tych osób. Odbyła się również pogadanka, która miała na celuprzybliżyć czym jest zespół Downa i z czym muszą się zmagać zarówno dzieci jak i dorośli dotknięci tą wadą genetyczną. Przygotowana została również gazetka informacyjna z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi Zespołu Downa.

ROZMIAR
KOLOR