Wycieczka do Gołuchowa

W piątek 19 maja 2023r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wycieczce do Gołuchowa. Celem wyjazdu było zapoznanie z historią rodziny książąt Czartoryskich, zwiedzanie Arboretum i wizyta w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt.

Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzaniem rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich Podziwialiśmy wspaniałe zbiory dzieł sztuki . W bogato urządzonych wnętrzach pałacu mogliśmy zobaczyć m.in. wazy greckie, wspaniałe gobeliny, portrety, rzeźby, rzadkie okazy mebli.

Spacerując po pięknym parku wokół zamku mogliśmy podziwiać wiele gatunków drzew pochodzących z różnych części świata, budki lęgowe różnych gatunków ptaków , paśniki dla saren, dzików, bażantów, zajęcy, a z kolorowych tablic na ścieżce edukacyjnej dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat ptaków i innych zwierząt żyjących w gołuchowskich lasach.

W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, która powstała 1977 roku uczniowie mogli podziwiać z bliska żubry, koniki polskie, daniele, dziki i zebrać informacje o tych zwierzętach.

Podczas wyjazdu panowała doskonała atmosfera. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała podziwianiu piękna krajobrazu parku w Gołuchowie. Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją historii i przyrody, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

ROZMIAR
KOLOR