Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Nasza szkoła także przyłączyła się do tej wspaniałej inicjatywy. Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o tym czym jest życzliwość, jakimi cechami powinna odznaczać się życzliwa osoba oraz obejrzeliśmy filmy edukacyjne. Każda klasa wybrała najbardziej życzliwą osobę w swojej klasie oraz zagłosowała na najbardziej życzliwego pracownika szkoły.

Wśród tego grona znaleźli się: kl. I Liliana Osowska, kl. II Nadia Rybak, kl. III Lena Sęk, kl. IV Kinga Janik, kl. V Natalia Gruchot, kl.VI Vanessa Kuźniarek, kl. VII Wiktor Lewandowski, kl. VIII a Norbert Światłowski, kl. VIII b Roksana Płuciennik.

Natomiast najbardziej życzliwą osobą wśród pracowników szkoły została pani Beata Maas.

Pokazywanie dobra i rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Świętujmy dziś i przenośmy życzliwość na każdy dzień! Opiekunowie: p. Anna Szymczak, p. Dagmara Junkiert, p. Aneta Biskup

ROZMIAR
KOLOR