ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada był wyjątkowym dla nas dniem, ponieważ łączył w sobie kilka ważnych dat, które świętowaliśmy w naszej szkole.

Otóż 16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji, 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, a 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Każda okazja jest dobra do tego, żeby być życzliwym, szanującym i otwartym na innych, a wszystkie te święta zwracały szczególną uwagę całej naszej społeczności szkolnej na to, jak ważne są to wartości i jak bardzo budują one pozytywną atmosferę. Rozpoczęliśmy ten dzień od obejrzenia prezentacji „Wszystko o prawach dziecka”. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w optymistyczny żółty kolor. Najliczniejsza klasa z żółtymi akcentami otrzymała immunitet zwalniający z odpytywania i prac domowych oraz zdrowe soczki, oczywiście w kolorze żółtym. Zaszczyt ten przypadł klasie VIII. Aby ten dzień, był jeszcze milszy, uczniowie przygotowali Drzewo Życzliwości i Pozdrowień, na których zawisły kolorowe liście z ciepłymi pozdrowieniami dla swoich rówieśników, rodziców i pracowników szkoły. Zwieńczeniem tego dnia był wybór Króla i Królowej Życzliwości wśród uczniów i wszystkich pracowników naszej szkoły. Życzliwie donosimy, że uczennicą, która otrzymała tytuł Królowej jest Kornelia Skonieczna z klasy VII, natomiast tytuł Króla otrzymał pan Przemysław Gniewisz nauczyciel wychowania fizycznego.

Pamiętajmy o tym, że główną ideą Dnia Życzliwości jest przypomnienie, że wzajemna życzliwość jest podstawową budowania właściwych relacji między ludźmi.

Opracowała Aneta Biskup

 

ROZMIAR
KOLOR