„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

        Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Działania prowadzone są również w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

       „Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat”.

       29 maja 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia podczas, których dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I i II obejrzały film edukacyjny, uzupełniły arkusze z ćwiczeniami oraz uczyły się prawidłowo szczotkować zęby.

Opracowała: Anna Szymczak